РУСЕНСКИ УНИВЕРСИТЕТ
Информационна система ПУБЛИКАЦИИ


  СПРАВКИ:
» За преподавател
» За докторант
» За катедра
» За факултет
» За университета
» Последно публикувани
» Последно добавени
  СТАТИСТИКА:
» Обобщена
» Монографии
» Статии
» Доклади
» ВХОД
» За контакти

Списък на публикациите

Версия за копиране и печат
Търсене:
Покажи всички на
Публикации от 21 до 40 от общо 134
статия B.S. Jovanovic, L.G. Vulkov. Stability of difference scheme for parabolic equations with dynamical boundary and conjugation conditions.// Appl. Math. and Comput, 2005, No v.163, pp. 849-868 (Impact factor: 0.688 /2005, Thomson Reuters)
статия B.S. Jovanovic, L.G. Vulkov. On the convergence of finite difference scheme for elliptic equation with coefficients containing Dirac distribution.// Матем. Вестник, 2004, No 56, pp. 115-123
статия B.S.Jovanovic, L.G.Vulkov. Finite difference approximations for some interface problems with variable coefficients.// Appl. Numer. Math, 2009, No 59, pp. 349-372 (Impact factor: 1.279 /2009, Thomson Reuters)
статия Braianov, I. A., L.G. Vulkov. Grid approximation for the solution of the singularly perturbed heat equation with concentrated capacity.// J. of Math. Anal. Appls, 1999, No 237, pp. 672-697 (Impact factor: 0.392 /1999, Journal Impact Factor)
статия Braianov, I..Vulkov, L. Uniform in a small parameter convergence of Samarskii's monotone scheme and its modification for the convection-diffusion equation with concentrated source.// Comp. Math. and Math. Phys., 2000, No 40(4), pp. 534-550 (Impact factor: 0.38 /2000, Journal Impact Factor)
статия Braianov, I.A., Vulkov L.G. Homogeneous difference schemes for the heat equation with concentrated capacity..// Comp. Math. Math. Phys., 1999, No 39, pp. 254-261
статия Dimitrova I., L. Vulkov. High order е-uniform methods for singularly perturbed reaction-diffusion problems with discontinuous coefficients and singular sources.// FILOMAT, 2001, No 10, pp. 247-256
статия Dimitrova, S.R., L.G. Vulkov. Nonlinear Wave Motion in a Magnetic Tthermo Elastic Solid with Small Deformation.// Journal of Theoretical and Applied Mechanics, Year XXIV, Sofia, 1993, No 4, pp. 99-104, ISSN 0861-6663.
статия Dimov I.,J. Kandilarov, V. Todorov, L. Vulkov. High-order compact difference schemes with Richardson extrapolation for semilinear parabolic systems.// AIP CP, 2016, No 1789 (SJR rank: 0.163 /2016, Scimago Journal & Country Rank)
статия E. A. Vyrbanova, Л.Г. Волков. О сходимости итерационных методах решения разностных задач налинейной термоупругости.// в кн. Прибл. методы р-я диф. и интегр. Уравнений, Баку, 1985, брой 1
статия I.A.Braianov, L.G.Vulkov. Finite volume difference methods for convection-dominated problems with interface.// Springer-Verlag, Lecture Notes in Comp. Sci., 2004, No v.2907, pp. 429-437 (Impact factor: 0.513 /2004, Thomson Reuters)
статия I.A.Braianov, L.G.Vulkov. Numerical solution of reaction-diffusion elliptic interface problem with strong anisontropy.// Computing, 2003, No 71(2), pp. 153-173 (Impact factor: 0.701 /2003, Journal Impact Factor)
статия Ishimura N., M.N. Koleva, L.G. Vulkov. Numerical solution of nonlinear evolution equation for the risk preference.// Lect. Notes in Comp. Sci., Springer, Berlin, Heidelberg, 2011, No 6046, pp. 445-452, ISSN 978-3-642-18465-9. (SJR rank: 0.338 /2011, SJR SCImago Journal and Country Rank)
статия Ishimura N., M.N. Koleva, L.G. Vulkov. Numerical solution via transformation methods of nonlinear models in option pricing.// American Institute of Physics CP, 2010, No 1301, pp. 387- 394, ISSN 978-0-7354-0856-2. (SJR rank: 0.166 /2010, SJR SCImago Journal and Country Rank)
статия Ivanka Angelova, Lubin Vulkov. Two-grid algorithms for singularly perturbed reaction-diffusion problems on layer adapted meshes.// arXiv:1604.05201, 2016, No v1
статия J.D. Kandilarov, L.G. Vulkov. The immersed interface method for two-dimensional heat-diffusion equation with singular own sources.// Appl. Num. Math., 2007, No V 57 (5-7), pp. 486-497 (Impact factor: 0.986 /2007, Journal of Impact Factor for 2007)
статия J.D. Kandilarov, L.G. Vulkov. The immersed interface method for a nonlinear chemical diffusion equation with local sites of reactions.// Numer. Algor., 2004, No 36, pp. 285-307 (Impact factor: 0.456 /2004, Journal of Impact Factor for 2004)
статия J.D. Kandilarov, L.G. Vulkov. Analysis of immersed interface difference schemes for reaction-diffusion problems with singular own sources.// Computational Methods in Applied Math., 2003, No 3(2), pp. 253-273 (Impact factor: 1.252 /2003, Journal Impact Factor)
статия Jovanovic B., M. N. Koleva, L. G. Vulkov. Convergence of a FEM and two-Grid algorithms for elliptic problems on disjoint domains.// J. of Comp. and Appl. Math., 2011, No 236(3), pp. 364 – 374, ISSN 0377-0427. (Impact factor: 1.112 /2011, Thomson Reuters)
статия Jovanovic B., J. Kandilarov, L. Vulkov. Increasing of the accuracy in the computation of the concentrations in diffusion models with localized chemical reactions.// AIP CP, 2008, No 1067, pp. 253-261 (SJR rank: 0.144 /2008, SCImago Journal & Country Rank)

Системата е разработена по проект 2012-РУ-05, финансиран от фонд НИ, и се поддържа от катедра „Компютърни системи и технологии”.