РУСЕНСКИ УНИВЕРСИТЕТ
Информационна система ПУБЛИКАЦИИ


  СПРАВКИ:
» За преподавател
» За докторант
» За катедра
» За факултет
» За университета
» Последно публикувани
» Последно добавени
  СТАТИСТИКА:
» Обобщена
» Монографии
» Статии
» Доклади
» ВХОД
» За контакти

Списък на публикациите

Версия за копиране и печат
Търсене:
Покажи всички на
Страници: Първа | Предишна | Следваща | Последна    
Публикации от 1 до 20 от общо 29
статия Angelova I. HIGH-ORDER DIFFERENCE SCHEMES BASED ON INTEGRAL IDENTITIES FOR SYSTEMS OF WEAKLY COUPLED ORDINARY DIFFERENTIAL EQUATIONS.// MATHEMATICS, 2017, No 14, pp. 9-18, ISSN ISSN 1314-3077.
статия Angelova I., L. Vulkov. High-order difference schemes based on new Marchuck integral identities for one-dimensional interface problems.// J. Numer. Math., 2005, No 13, pp. 1-18
статия Angelova I., L. Vulkov. O(h2, h4, ...) Approximations of a singular Sturm-Liouvile equation.// AIP CP, 2012, No 1497, pp. 160-167 (SJR rank: 0.17 /2012, Scimago Journal & Country Rank)
статия Angelova I., L. Vulkov. A Two-Grid Method on Layer-Adapted Meshes for a Semilinear 2D Reaction-Diffusion Problem.// LNCS, 2010, No 5910, pp. 703-710 (SJR rank: 0.329 /2010, Scimago Journal & Country Rank)
статия Angelova I., L. Vulkov. Uniformly Convergent of Finite-Difference Schemes for Raction-Dffusion Interface Problems.// LNCS, 2008, No 4818, pp. 654-660 (SJR rank: 0.322 /2008, Scimago Journal & Country Rank)
статия Angelova I., L. Vulkov. High-Order Difference Schemes for Elliptic Problems with Intersecting Interfaces.// Appl. Math. and Comp., 2007, No 187, pp. 824-843 (Impact factor: 0.821 /2007, Thomson Reuters)
статия Angelova I., L. Vulkov. Marchuk identity-type second order difference schemes of 2-D and 3-D elliptic problems with intersected interfaces.// Krag. J. Math., 2007, No 30, pp. 277-292
статия Angelova I., L. Vulkov. Singularly perturbed differential equations with discontinuous coefficients and concentrated factors.// Appl. Math. and Comput., 2004, No 158, pp. 683-701 (Impact factor: 0.567 /2004, Thomson Reuters)
статия Angelova I., M.N. Koleva. Finite element solution of 2D and 3D elliptic problems with intersected interfaces.// American Institute of Physics CP, 2009, No 1186, pp. 311-318 (SJR rank: 0.141 /2009, SJR SCImago Journal and Country Rank)
статия Angelova, I. Numerical Solution of the Two-Phase Stefan Problem for Sphere.// Proceedings of the Union of Scientists – Ruse, Book 5, “Mathematics, Informatics and Physics”, 2011, No 8, pp. 31-37
статия Angelova, I. Mathematical Models of Interface Problems for Steady-Unsteady Heat Conduction.// Proceedings of the Union of Scientists – Ruse, Book 5, “Mathematics, Informatics and Physics”, 2011, No 8, pp. 38-43
статия Angelova, I. Error estimates of high-order difference schemes for elliptic equations whit intersecting interfaces.// Ann. Sofia Univ., Fac. Math. And Inf., 2009, No 99, pp. 85-109
статия Angelova, I. High-order difference schemes for convection-diffusion interface problems.// Math. Mod. and Anal., 2005, No 10, pp. 319-334
статия Dimitrova I., L. Vulkov. High order е-uniform methods for singularly perturbed reaction-diffusion problems with discontinuous coefficients and singular sources.// FILOMAT, 2001, No 10, pp. 247-256
статия Dimitrova, I. Conservation Laws and Symmetric Forms of the Shallow Water Model Equation.// J. of Theor. and Appl. Mech., 2002, No 1, pp. 21-33
статия Dimitrova, I. Conservation Laws and Symmetrization of the Incompressible Inviscid Fluid Flow Equations in the Boussinesq Approximation.// Proceedings of the Union of Scientists – Rousse, Ser. “Mathematics, Informatics and Physics”, 2001, No 1, pp. 46-51
статия Ivanka Angelova, Lubin Vulkov. Two-grid algorithms for singularly perturbed reaction-diffusion problems on layer adapted meshes.// arXiv:1604.05201, 2016, No v1
доклад Angelova I., L. Vulkov. Comparison of the Two-grid Method on Different Meshes for Singularly Perturbed Semilinear Problems. IN: Appl. of Math. in Engin. and Econ.’34, American Institute of Physics, CP Series1067, 2008, pp. 305-312
доклад Brayanov I., I. Dimitrova. Uniformly convergent High-Order Schemes for a Two Dimensional Elliptic Reaction-Diffusion Problem with Anisotropic Coefficients. IN: LNCS 2542, NMA 2002, Springer, 2003, pp. 395-402
доклад Dimitrova I., L. Vulkov. On the Numerical Solution of Singularly Perturbed Interface Problems. IN: Appl. of Math. in Engin. and Econ.’27, Sofia, Heron Press, 2002, pp. 249-257
Първа | Предишна | Следваща | Последна    

Системата е разработена по проект 2012-РУ-05, финансиран от фонд НИ, и се поддържа от катедра „Компютърни системи и технологии”.