РУСЕНСКИ УНИВЕРСИТЕТ
Информационна система ПУБЛИКАЦИИ


  СПРАВКИ:
» За преподавател
» За докторант
» За катедра
» За факултет
» За университета
» Последно публикувани
» Последно добавени
  СТАТИСТИКА:
» Обобщена
» Монографии
» Статии
» Доклади
» ВХОД
» За контакти

Списък на публикациите

Версия за копиране и печат
Търсене:
Покажи всички на
Страници: Първа | Предишна | Следваща | Последна    
Публикации от 1 до 20 от общо 43
статия 1. Veleva, E. Мarginal densities of the Wishart distribution corresponding to cycle graphs.// Proceedings of the Union of Scientists – Ruse, Mathematics, 2015, No 12, pp. 15-22, ISSN 1314-3077.
статия I. Zheleva E. Veleva M. Filipova. Analysis and modeling of daily air pollutants in the city of Ruse, Bulgaria.// AIP Conference Proceedings 1895, 030007, 2017, No 10.1063/1.50 (SJR rank: 0.164 /2017, http://www.scimagojr.com/journalsearch.php?q=aip+conference+proceedings%29)
статия Stateva E., Tzv. Ignatov. Representations of the density and the distribution function of a linear combination of exponential variates as a divided difference.// Math. and Education in Math., 1989, No 18, pp. 328-333, ISSN 1313-3330.
статия Veleva E. Generation of Correlation Matrices.// AIP Conf. Proc. 1895, 2017, No 120008, pp. 120008-1–120008-6 (SJR rank: 0.163 /2016, http://www.scimagojr.com/journalsearch.php?q=26916&tip=sid&clean=0)
статия Veleva E., T. Ignatov. Distributions of joint sample correlation coefficients of independent normally distributed random variables.// Advanced Studies in Contemporary Mathematics, 2006, No 2, pp. 247 – 254, ISSN 1229-3067.
статия Veleva Е., Iv. Zheleva. Statistical modeling of particle mater air pollutants in the city of Ruse, Bulgaria.// MATEC Web of Conferences 145, 2018, No 01010 (SJR rank: 0.13 /2016, http://www.scimagojr.com/journalsearch.php?q=21100316064&tip=sid&clean=0)
статия Veleva, E. Marginal densities of the Wishart distribution.// Pliska Stud. Math. Bulgar., 2013, No 22, pp. 225-236, ISSN 0204-9805.
статия Veleva, E. Some marginal densities of the Wishart distribution.// Math. and Education in Math., 2012, No 41, pp. 273-278, ISSN 1313-3330.
статия Veleva, E. Properties of the Bellman gamma distribution.// Pliska Stud. Math. Bulgar., 2011, No 20, pp. 221-232, ISSN 0204-9805.
статия Veleva, E. Uniformly Distributed Positive Definite Matrices With Bounded Trace.// Journal of the Technical University at Plovdiv “Fundamental Sciences and Applications”, 2009, No 14, pp. 455-460, ISSN 1310-8271.
статия Veleva, E. Testing a normal covariance matrix for small samples with monotone missing data.// Applied Mathematical Sciences, 2009, No 54, pp. 2671 - 2679, ISSN 1314-7552.
статия Veleva, E. The Exact Distribution Of The Ump Test For Diagonality Of Covariance Matrices With Missing Elements.// Journal of the Technical University at Plovdiv “Fundamental Sciences and Applications”, 2009, No 14, pp. 449-454, ISSN 1310-8271.
статия Veleva, E. Test for independence of the variables with missing elements in the same column of the empirical correlation matrix.// Serdica Math. J., 2008, No 34, pp. 509 – 530, ISSN 1310-6600.
статия Veleva, E. Some New Properties of Wishart Distribution.// Applied Mathematical Sciences, 2008, No 54, pp. 2673 - 2682, ISSN 1314-7552.
статия Veleva, E. А representation of the Wishart distribution by functions of independent random variables.// Annuaire Univ. Sofia, Fac. of Econ. & Buss. Admin., 2007, No 6, pp. 59 – 68, ISSN 1311-8420.
статия Veleva, E. Joint densities of correlation coefficients for samples from multivariate standard normal distribution.// Pliska Stud. Math. Bulgar., 2007, No 18, pp. 379-386, ISSN 0204-9805.
статия Veleva, E. Some marginal densities of the sample correlation coefficients of independent normally distributed random variables(In Bulgarian).// Annuaire Univ. Sofia, Fac. of Econ. & Buss. Admin., 2006, No 5, pp. 353 – 369
статия Veleva, E. Uniform random positive definite matrix generation.// Math. and Education in Math., 2006, No 35, pp. 321 – 326
статия Veleva, E. Positive definite random matrices.// Comptes Rendus de L'Academie Bulgare des Sciences, 2006, No 4, pp. 353-360, ISSN 1310-1331. (Impact factor: 0.211 /2012, Scopus)
статия Veleva, E. Conditional independence of joint sample correlation coefficients of independent normally distributed random variables.// Math. and Education in Math., 2006, No 35, pp. 315-320
Първа | Предишна | Следваща | Последна    

Системата е разработена по проект 2012-РУ-05, финансиран от фонд НИ, и се поддържа от катедра „Компютърни системи и технологии”.