РУСЕНСКИ УНИВЕРСИТЕТ
Информационна система ПУБЛИКАЦИИ


  СПРАВКИ:
» За преподавател
» За докторант
» За катедра
» За факултет
» За университета
» Последно публикувани
» Последно добавени
  СТАТИСТИКА:
» Обобщена
» Монографии
» Статии
» Доклади
» ВХОД
» За контакти

Списък на публикациите

Версия за копиране и печат
Търсене:
Покажи всички на
Страници: Първа | Предишна | Следваща | Последна    
Публикации от 1 до 20 от общо 134
статия Angelova I., L. Vulkov. High-order difference schemes based on new Marchuck integral identities for one-dimensional interface problems.// J. Numer. Math., 2005, No 13, pp. 1-18
статия Angelova I., L. Vulkov. O(h2, h4, ...) Approximations of a singular Sturm-Liouvile equation.// AIP CP, 2012, No 1497, pp. 160-167 (SJR rank: 0.17 /2012, Scimago Journal & Country Rank)
статия Angelova I., L. Vulkov. A Two-Grid Method on Layer-Adapted Meshes for a Semilinear 2D Reaction-Diffusion Problem.// LNCS, 2010, No 5910, pp. 703-710 (SJR rank: 0.329 /2010, Scimago Journal & Country Rank)
статия Angelova I., L. Vulkov. Uniformly Convergent of Finite-Difference Schemes for Raction-Dffusion Interface Problems.// LNCS, 2008, No 4818, pp. 654-660 (SJR rank: 0.322 /2008, Scimago Journal & Country Rank)
статия Angelova I., L. Vulkov. Marchuk identity-type second order difference schemes of 2-D and 3-D elliptic problems with intersected interfaces.// Krag. J. Math., 2007, No 30, pp. 277-292
статия Angelova I., L. Vulkov. High-Order Difference Schemes for Elliptic Problems with Intersecting Interfaces.// Appl. Math. and Comp., 2007, No 187, pp. 824-843 (Impact factor: 0.821 /2007, Thomson Reuters)
статия Angelova I., L. Vulkov. Singularly perturbed differential equations with discontinuous coefficients and concentrated factors.// Appl. Math. and Comput., 2004, No 158, pp. 683-701 (Impact factor: 0.567 /2004, Thomson Reuters)
статия B. S. Jovanovic1, L. G. Vulkov. Analysis and numerical approximation of a parabolic-hyperbolic transmission problem.// Cent. Eur. J. Math, 2012, No 10(1), pp. 73-84 (Impact factor: 0.71 /2012, Thomson Reuters)
статия B. S. Jovanovi´c, L. G. Vulkov. Numerical solution of a parabolic transmission problem.// IMA J. Numer. Anal., 2011, No 31, pp. 233–253 (Impact factor: 1.56 /2011, Thomson Reuters)
статия B. S. Jovanovi´c, L. G. Vulkov. Numerical solution of a two-dimensional parabolic transmission problem.// Int. J. Numer. Anal. Model., 2010, No 7, No 1, pp. 156–172 (Impact factor: 0.67 /2010, Scijournals.org)
статия B. S. Jovanovi´c, L. G. Vulkov. Numerical solution of a two-dimensional hyperbolic transmission problem.// J. Comput. Appl. Math, 2010, No 235, pp. 519–534 (Impact factor: 1.029 /2010, Thomson Reuters)
статия B. S. Jovanovi´c, L. G. Vulkov. Finite element approximation of an elliptic boundary value problem with interface.// LNCS, 2009, No 5434, pp. 56–67 (SJR rank: 0.342 /2009, Scimago Journal & Country Rank)
статия B. S. Jovanovi´c, L. G. Vulkov. Numerical solution of a hyperbolic transmission problem.// Comput. Methods Appl. Math., 2008, No 8, No 4, pp. 374–385 (Impact factor: 2.129 /2008, Thomson Reuters)
статия B. S. Jovanovi´c, L. G. Vulkov. Finite difference approximation of an elliptic interface problem with variable coefficients.// Lect. Notes Comput. Sci., 2005, No 3401, pp. 46–55 (Impact factor: 0.402 /2005, Thomson Reuters)
статия B. S. Jovanovi´c, L. G. Vulkov. On the rate of convergence of difference schemes for the Poisson equation with dynamical interface conditions.// Comput. Methods Appl. Math., 2003, No 3(1), pp. 177–188 (Impact factor: 1.252 /2003, Journal Impact Factor)
статия B. S. Jovanovi´c, L. G. Vulkov. Stability of an elliptic interface problem on perturbation of interface.// Prilozi, Odd. mat. teh. nauki, MANU (Skopje), 2002, No 23/24, No 1/, pp. 49–56
статия B. S. Jovanovi´c, L. G. Vulkov. Operator’s approach to the problems with concentrated factors.// LNCS, 2001, No 1988, pp. 439–450 (Impact factor: 0.415 /2001, Journal Impact Factor)
статия B. S. Jovanovi´c, L. G. Vulkov. Stability and convergence of difference schemes for parabolic interface problems.// Filomat, 2001, No 15, pp. 239–246
статия B.S. Jovanovic, L.G. Vulkov. On the convergence of difference scheme for parabolic problems with concentrated data.// Int. J. Numer. Anal. and Modeling, 2008, No v.5, N3, pp. 386-407 (Impact factor: 1.212 /2008, Thomson Reuters)
статия B.S. Jovanovic, L.G. Vulkov. Finite difference approximations of strong solutions of a parabolic interface problem on disconnected domains.// Publ. Inst. Math., 2008, No 84 (98), pp. 37-48
Първа | Предишна | Следваща | Последна    

Системата е разработена по проект 2012-РУ-05, финансиран от фонд НИ, и се поддържа от катедра „Компютърни системи и технологии”.