РУСЕНСКИ УНИВЕРСИТЕТ
Информационна система ПУБЛИКАЦИИ


  СПРАВКИ:
» За преподавател
» За докторант
» За катедра
» За факултет
» За университета
» Последно публикувани
» Последно добавени
  СТАТИСТИКА:
» Обобщена
» Монографии
» Статии
» Доклади
» ВХОД
» За контакти

Списък на публикациите

Версия за копиране и печат
Търсене:
Покажи всички на
Страници: Първа | Предишна | Следваща | Последна    
Публикации от 1 до 20 от общо 32
статия Chaparova J. Mathematical Modelling of Action Potential in Neurobiology.// Proceedings of the Union of Scientists - Ruse, 2017, No 14
статия Chaparova J., E. Kalcheva. Three approaches toward sublinear Emden—Fowler equation.// Proceedings of the Union of Scientists – Ruse, 7, Ser. 5, 2010, No 7, pp. 7-13
статия Chaparova J., E. Kalcheva, M. Koleva. Numerical investigation of multiple periodic solutions of fourth-order semi-linear ODE.// American Institute of Physics CP, 2012, No 1497, pp. 152-159, ISSN 978-0-7354-1111-1. (SJR rank: 0.176 /2012, SJR SCImago Journal and Country Rank)
статия Chaparova J., L. Peletier, S. Tersian. Existence and nonexistence of nontrivial solutions of semilinear sixth-order ordinary differential equations.// Appl. Math. Letters, 2004, No 17 (10), pp. 1207-1212, ISSN 0893-9659. (Impact factor: 0.39 /2004, TRWK)
статия Chaparova J., L. Peletier, S. Tersian. Existence and nonexistence of nontrivial solutions of semilinear sixth-order ordinary differential equations.// Advances in Differential equations, 2003, No 8 (10), pp. 1237-1258, ISSN 1079-9389.
статия Chaparova J., L. Sanchez. A variational approach for a generalized Emden – Fowler equation.// Applicable Analysis, 2003, No 82 (10), pp. 1003-1016, ISSN 0003-6811.
статия Chaparova J., N. Kutev. Positive solutions of the generalized Emden—Fowler equation in Holder spaces.// Journal of Mathematical Analysis and Applications (IF 1.225), 2009, No 352 (1), pp. 65-76, ISSN 0022-247X.
статия Chaparova J., N. Kutev. Existence, nonexistence and regularity for the generalized Emden—Fowler equation.// Comptes rendus de l’Academie bulgare des Sciences (IF 0.013), 2008, No 61 (4), pp. 431-436, ISSN 1310-1331.
статия Chaparova, J. Positive solutions of singular boundary value problems.// Comptes Rendus de l’Académie Bulgare des Sciences, 2002, No 55 (10), pp. 5-8, ISSN 0861-1459.
статия Chaparova, J. Existence and numerical approximations of periodic solutions of some semilinear fourth order differential equations.// Journal of Mathematical Analysis and Applications (IF 0.458), 2002, No 273 (1), pp. 121-136, ISSN 0022-247X.
статия Chaparova, J. Existence and numerical approximations of periodic solutions of an extended Fisher – Kolmogorov equation.// Proceedings of the Union of Scientists – Ruse, 1, Ser. 5, 2001, No 1, pp. 39-44
статия Chaparova, J. Nontrivial solutions of some semilinear sixth-order differential equations.// Comptes Rendus de l’Académie Bulgare des Sciences, 2001, No 54 (9), pp. 29-32, ISSN 0861-1459.
статия Chaparova, J., Kalcheva, E. Existence and multiplicity of periodic solutions of second-order ODE with sublinear and superlinear terms.// Proceedings of the Union of Scientists-Rusе, 2014, No 11, pp. 14-22
статия Tersian S., J. Chaparova. Periodic and homoclinic solutions of some semilinear sixth-order differential equations.// J.Math.Anal. Appl., 2002, No 272 (1), pp. 223-239, ISSN 0022-247X. (Impact factor: 0.458 /2002, TRWK)
статия Tersian S., J. Chaparova. Periodic and homoclinic solutions of extended Fisher-Kolmogorov equations.// J.Math.Anal. Appl., 2001, No 260 (2), pp. 490-506, ISSN 0022-247X. (Impact factor: 0.444 /2001, TRWK)
статия Tersian S., J. Chaparova. Periodic and homoclinic solutions of extended Fisher-Kolmogorov equations.// C.R.Acad, Sci. Paris, Ser I, 2000, No 331 (4), pp. 287-292, ISSN 1631-073X. (Impact factor: 0.46 /2000, TRWK)
доклад Chaparova J. Some Ideas of Geometry of Curves and Surfaces Illustrated by Mathematica. IN: 14. Konferencia kosickych matematikov, Herl'any, 3-6 aprila 2013, 2013, ISBN 978-80-553-1395-5.
доклад Chaparova J., L. Sanchez. Positive solutions of fourth order singular boundary value problems. IN: Proceedings of 36 Spring Conference of the Union of Bulgarian Mathematicians, Sofia, 2007, pp. 154-158
доклад Chaparova, J. On the existence of nontrivial solutions of a nonlinear fourth order boundary value problem. IN: Proceedings of 32 Spring Conference of the Union of Bulgarian Mathematicians, Sofia, 2003, pp. 150-155
доклад Chaparova, J. Change of variables in some differential expressions via MAPLE. IN: Proceedings of the 26 Spring Conference of the Union of Bulgarian Mathematicians, Sofia, 1997, pp. 389-394
Първа | Предишна | Следваща | Последна    

Системата е разработена по проект 2012-РУ-05, финансиран от фонд НИ, и се поддържа от катедра „Компютърни системи и технологии”.