РУСЕНСКИ УНИВЕРСИТЕТ
Информационна система ПУБЛИКАЦИИ


  СПРАВКИ:
» За преподавател
» За докторант
» За катедра
» За факултет
» За университета
» Последно публикувани
» Последно добавени
  СТАТИСТИКА:
» Обобщена
» Монографии
» Статии
» Доклади
» ВХОД
» За контакти

Списък на публикациите

Версия за копиране и печат
Търсене:
Покажи всички на
Страници: Първа | Предишна | Следваща | Последна    
Публикации от 1 до 20 от общо 21
статия Gyulov T., G. Moroşanu. Eigenvalues of -(Delta_p+Delta_q) under Robin-like Boundary condition.// Ann. Acad. Rom. Sci., Ser. Math. Appl., 2016, No Vol.8, no. 2, pp. 114-132, ISSN 2066-5997.
статия Gyulov T., G. Moroşanu. On a class of boundary value problems involving the p-biharmonic operator.// Journal of Mathematical Analysis and Applications, 2010, No 367, pp. 43-57 (Impact factor: 1.174 /2010, Thomson Reuters)
статия Gyulov T., G. Moroşanu. On a fourth order differential inclusion involving p-biharmonic operator.// Proceedings of the Union of Scientists – Ruse, 2010, No 7, pp. 14-21
статия Gyulov T., G. Moroşanu. A necessary and sufficient condition for input identifiability for linear time-invariant systems.// Applied Mathematics Letters, 2009, No 22, pp. 823-826 (Impact factor: 0.978 /2009, Thomson Reuters)
статия Gyulov T., G. Moroşanu. On a nonsmooth fourth order boundary value problem.// Nonlinear Analysis: Theory, Methods & Applications, 2007, No 67, pp. 2800-2814 (Impact factor: 1.097 /2007, Thomson Reuters)
статия Gyulov T., G. Morosanu, S. Tersian. Existence for a semilinear sixth-order ODE.// J.Math.Anal. Appl., 2006, No 321, pp. 86- 98 (Impact factor: 0.758 /2006, Thomson Reuters)
статия Gyulov T., R. Valkov. American option pricing problem transformed on finite interval.// International Journal of Computer Mathematics DOI: 10.1080/00207160.2014.906587, 2016, No 93, pp. 821-836, ISSN 00207160. (Impact factor: 0.721 /2013, Thomson Reuters)
статия Gyulov T., R. Valkov. Variational formulation for Black-Scholes equation in stochastic volatility models.// American Institute of Physics CP, 2012, No 1497, pp. 257-264 (SJR rank: 0.142 /2011, SJR SCImago Journal and Country Rank)
статия Gyulov T., R. Valkov. Classical and weak solutions for two models in mathematical finance.// American Institute of Physics CP, 2011, No 1410, pp. 195-202 (SJR rank: 0.142 /2011, SJR SCImago Journal and Country Rank)
статия Gyulov T., S. Tersian. Existence of trivial and nontrivial solutions of a fourth-order ordinary differential equation.// Comptes rendus de l’Académie bulgare des Sciences, 2004, No 57, pp. 23-28
статия Gyulov T., S. Tersian. Existence of trivial and nontrivial solutions of a fourth-order ordinary differential equation.// Electronic Journal of Differential Equations, 2004, No 41, pp. 1-14
статия Gyulov T.B., L.G. Vulkov. Well posedness and comparison principle for option pricing with switching liquidity.// Nonlinear Analysis: Real World Applications, 2018, No 43, pp. 348-361, ISSN 1468-1218. (Impact factor: 2.012 /2017, Thomson Reuters)
статия Gyulov T.B., M.N. Koleva, L. G. Vulkov. Numerical approach to optimal portfolio in a power utility regime-switching model.// American Institute of Physics CP, 2017, No 1910, pp. 030002 (SJR rank: 0.165 /2017, Scimago Journal & Country Rank)
статия Gyulov, T. Trivial and Notrivial Solutions of a Boundary Value Problem for a Sixth-Order Ordinary Differential Equation.// Comptes rendus de l’Académie bulgare des Sciences, 2005, No 58, pp. 1013 - 1018
статия Minhós F., T. Gyulov, A.I. Santos. Lower and upper solutions for a fully nonlinear beam equation.// Nonlinear Analysis: Theory, Methods & Applications, 2009, No 71, pp. 281-292 (Impact factor: 1.487 /2009, Thomson Reuters)
статия Minhós F., T. Gyulov, A.I. Santos. Existence and Location Result for a Fourth Order Boundary Value Problem.// Discrete and Continuous Dynamical Systems, 2005, No suppl., pp. 662-671
доклад Gyulov T. B., R. L. Valkov. Weak Solutions of an Initial-Boundary Value Problem in Stochastic Volatility Modelling. IN: Proceedings of the International Conference Nonlinear Difference and Differential Equations and their Applications, Ruse, 2012, pp. 73-82, ISBN 978-954-8467-84-1.
доклад Gyulov, T. Sharp localization result for symmetric periodic solution to a class of nonlinear ordinary differential equations of fourth order. IN: Proceedings of University of Rousse, Vol. 45, Ser. 5.1, Ruse, University of Ruse, 2006, pp. 37-45
доклад Gyulov, T. Solvability for a Class of Sixth-Order Semilinear Ordinary Differential Equations. IN: Proceedings of 2nd International Congress on MEEMI’05, vol.3, Varna, Bulgaria, TU-Varna, 2005, pp. 212-219
доклад Gyulov, T. Existence of solutions for a fourth order fully nonlinear boundary value problem. IN: Proceedings of University of Ruse, Ruse, University of Ruse, 2004, pp. 18-23
Първа | Предишна | Следваща | Последна    

Системата е разработена по проект 2012-РУ-05, финансиран от фонд НИ, и се поддържа от катедра „Компютърни системи и технологии”.