РУСЕНСКИ УНИВЕРСИТЕТ
Информационна система ПУБЛИКАЦИИ


  СПРАВКИ:
» За преподавател
» За докторант
» За катедра
» За факултет
» За университета
» Последно публикувани
» Последно добавени
  СТАТИСТИКА:
» Обобщена
» Монографии
» Статии
» Доклади
» ВХОД
» За контакти

Списък на публикациите

Версия за копиране и печат
Търсене:
Покажи всички на
Страници: Първа | Предишна | Следваща | Последна    
Публикации от 1 до 20 от общо 72
монография Павлов, В., В. Михова. Приложна статистика със SPSS. Русе, Авангард Принт, 2016, стр. 192, ISBN 978-954-337-308-6.
монография Павлов, В., И. Георгиев. Оптимизационни методи с MATLAB. Русе, Авангард Принт, 2016, стр. 144, ISBN 978-954-337-318-5.
статия Mihova, V., V. Pavlov. A Customer Segmentation Approach in Commercial Banks.// Application of Mathematics in Technical and Natural Sciences, AIP Publishing, 2018, No 2025, pp. 03003-1-9, ISSN 978-0-7354-1745-8. (SJR rank: 0.163 /2017, SCOPUS)
статия Mihova, V., V. Pavlov. An Approach Of Estimating The Probability Of Being Good For New Borrowers.// Journal of International Scientific Publications: Economy and Business, 2017, No 11(1), pp. 200-208
статия Mihova, V., V. Pavlov. Comparative Analysis on the Probability of Being a Good Payer.// Application of Mathematics in Technical and Natural Sciences, AIP Publishing, 2017, No 1895, pp. 050006-1 - 050006-15, ISSN 978-0-7354-1579-9. (SJR rank: 0.167 /2016, SCOPUS)
статия Pavlov V. Stability Issues of a Parallel Algorithm for Tridiagonal and Banded Linear Systems.// Mathematics in Industry, Cambridge Scholars Publishing, 2015, No 1, pp. 427-442, ISSN 978-1-4438-6401-5.
статия Pavlov, V. Some Queuing Situations in Business.// Journal of International Scientific Publications: Economy and Business, 2013, No 7, pp. 423-429, ISSN 1313-2555.
статия Pavlov, V. On the Stability of a Pentadiagonal Solver.// Mathematics in Industry, Cambridge Scholars Publishing, 2015, No 1, pp. 443-455, ISSN 978-1-4438-6401-5.
статия Pavlov, V. Assignment Problem in Economics.// Journal of International Scientific Publications: Economy and Business, 2011, No 5, pp. 351 - 359, ISSN 1313-2555.
статия Pavlov, V. Goal Programming in Economics.// Journal of International Scientific Publications: Economy and Business, 2011, No 5, pp. 346 - 350, ISSN 1313-2555.
статия Pavlov, V. Some Applications of Network Analysis in Economics.// Journal of International Scientific Publications: Economy and Business, 2010, No 4, pp. 231-241, ISSN 1313-2555.
статия Pavlov, V. A Stabilized Version of the Wang’s Partitioning Algorithm for Banded Linear Systems.// Finite Volumes for Complex Applications, Hermes Science, 2003, No 1, pp. 859-866, ISSN 2-7462-0057-0.
статия Pavlov, V. Stability of a Parallel Partitioning Algorithm for Special Classes of Banded Linear Systems.// Lecture Notes in Computer Science, Springer, 2001, No 2179, pp. 658-665, ISSN 0302-9743. (Impact factor: 0.826 /5 г., JCR Thompson Reuters)
статия Pavlov, V., D. Todorova. Stabilization and Experience with the Partitioning Method for Tridiagonal Systems.// Lecture Notes in Computer Science, Springer, 1997, No 1196, pp. 424-431 (Impact factor: 0.826 /5 г., JCR Thompson Reuters)
статия Pavlov, V., E. Raeva. On the Risk Modeling in General Insurance.// Journal of International Scientific Publications: Economy and Business, 2015, No 9, pp. 563-574, ISSN 1313-2555.
статия Pavlov, V., I. Georgiev. Branch-and-Bound Technique in Economics.// Journal of International Scientific Publications: Economy and Business, 2012, No 6, pp. 34-42, ISSN 1313-2555.
статия Pavlov, V., P. Yalamov. Stability of the Wang’s Partitioning Algorithm for Banded and Tridiagonal Linear Systems.// Lecture Notes in Computer Science, Springer, 2000, No 1685, pp. 149-153 (Impact factor: 0.826 /5 г., JCR Thompson Reuters)
статия Pavlov, V., P. Yalamov. Backward Stability of a Parallel Partitioning Algorithm for Banded Linear Systems.// Recent Advances in Numerical Methods and Applications, 1999, No 4, pp. 655-663
статия Pavlov, V., P. Yalamov. Stabilization by Perturbation of Ill-conditioned Cyclic Reduction.// International Journal of Computer Mathematics, 1998, No 68 (Impact factor: 0.561 /5 г., JCR Thompson Reuters)
статия Pavlov, V., P. Yalamov. On the Stability of Algorithms for Numerical Solution of Kirchoff Type Integro-differential Equations.// Mathematics and Education in Mathematics, 1992, No 1, pp. 173-179, ISSN 1313-3330.
Първа | Предишна | Следваща | Последна    

Системата е разработена по проект 2012-РУ-05, финансиран от фонд НИ, и се поддържа от катедра „Компютърни системи и технологии”.